Hakkımızda

Anadolu’nun dört bir yanından hasta çocuklarının tanı ve tedavisi için İzmir’e gelen, maddi ve sosyal hiçbir desteği olmayan ailelere kucak açıyoruz, onları ailece paylaşacakları evlere yerleştiriyor ve tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, yaşamlarının bu çok zor ve üzücü günlerinde onlara destek oluyoruz.

İzmir'e hasta çocuklarının tanı ve tedavisi için gelen yardıma muhtaç ailelere sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak, onların her türlü maddi ve manevi yüklerini azaltmak için bir araya geldik. Paylaşmanın ve ihtiyacı olanlar için bir şeyler yapmanın önemini ve mutluluğunu bilen güzel insanların yardımı ve desteğiyle birlikte İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneğini 2005 yılında kurduk. "Çağdaş birey sadece kendinden değil, kendinden daha şanssız ve zor durumda olanlardan da sorumludur" ilkesi ile yolumuza devam ediyoruz.

Derneğimiz "İzmir Hasta Çocuk Evleri" bir sosyal sorumluluk projesidir ve ülkemizde bir ilk olma özelliği taşımaktadır. 23 Nisan 2006 çocuk bayramında ilk çocuğumuz ve ailesini hasta evimize yerleştirdik.Bugüne kadar yüzlerce hasta çocuk ve ailesine yuva olduk.Tüm çabamız çocuklarımızın sağlıkla evlerine dönmeleri dir.

Misyonumuz

Anadolu’nun dört bir yanından İzmir’e tanı ve sağaltım için gönderilen, kalacak yeri veya yakını olmayan, ekonomik sıkıntısı olan ailelere ve hasta çocuklarına sıcak bir yuva sağlamak, onları sağlıklı ortamlarda barındırmak ve her türlü maddi ve manevi gereksinimlerini karşılamak. Ailelerden hiçbir katkı almadan hizmet [misafir edilen ailelerin başta temel gıda olmak üzere tüm ihtiyaçları ve giderleri (elektrik, su, doğalgaz faturaları) derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.

İlkemiz

Çağdaş insan kendinden daha şanssız ve zor durumda olanlardan sorumludur’ ilkesinde birleşmiş olan İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği gönüllüleri, 800’den fazla dar gelirli, yalnız ve çocuğu hasta aileye kucak açtı, onlara insanca yaşam koşulları sağladı, dertlerine ve sevinçlerine ortak oldu.